Онко портал » Зустріч з психологами, колаж бажань та італійський обід. Як пройшла школа пацієнток БФ «Лаванда»

Зустріч з психологами, колаж бажань та італійський обід. Як пройшла школа пацієнток БФ «Лаванда»

07.02.2018

«Всі ми не дуже любимо зміни, тим більше, якщо вони несподівані і драматичні. А саме так відбувається, коли життя змінює онкологічний діагноз. І це вимагає сил, ресурсів і стійкості. Сьогодні ми б хотіли показати, де можна ці сили і ресурси взяти», – так почала Школу пацієнток «Новий рік – нові можливості» співзасновниця БФ «Лаванда» Людмила Пухляк.

Онкопсихолог Леся Лоріашвілі, яка вже багато років працює з онкопацієнтами, розповіла про свій досвід у цій сфері, про особливості сприйняття і переживання факту хвороби, про те, як можна впоратися з негативними почуттями і отримати професійну психологічну допомогу. Також Леся окремо розповіла про психотерапевтичну групу для онкопацієнтів, яку вже чотири років поспіль вона веде разом з Тетяною Першиною.

IMG_7145

Про можливості когнітивно-поведінкової терапії у підтримці людей, які проходять або завершили лікування онкологічної хвороби, говорила психолог Лікарні ізраїльської онкології LISOD клініки Ія Слабінська. Ія давно працює і з пацієнтами, і з членами їхніх родин, а також проводить практичні семінари та лекції з онкопсихології та розвінчання стереотипів та міфів навколо онкологічної тематики.

IMG_7200

Ія і Леся представили психологічні напрямки, в яких працюють, а також відповіли на питання: для чого потрібен психолог, як правильно вибрати спеціаліста і якого результату можна очікувати і чому не варто нехтувати психологічною допомогою. Також психологи дали прості та ефективні техніки в роботі зі стресом, тривогою та іншими негативними почуттями, яких не уникнути під час лікування онкохвороби.

IMG_7221

IMG_7209

IMG_7183

IMG_7168

Після виступів психологів був час для смачної та корисної паузи – від кулінарної команди SMART ICook. Майстер-клас з італійської кухні: найбільш італійський суп – мінестроне, польпети з тунця і, звичайно, паста. Всі разом готували, а потім разом з задоволенням пригощалися.

IMG_7285

IMG_7312IMG_7326

Яскравим фіналом Школи стало створення колажу бажань під керівництвом арт-терапевта Ірини Фільчагіної. Кожна учасниця мала змогу викласти на папір власні бажання та мрії – і так створити – поки що у власній уяві – свій щасливий і яскравий новий рік життя.

коллаж1

колаж2

Всі статті розділу: "Без рубрики, Публікації"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні