Онко портал » Безкоштовне забезпечення стомованих: кому, як, скільки?

Безкоштовне забезпечення стомованих: кому, як, скільки?

f_11697124701463145546

Життя зі стомою може бути повноцінним за умови забезпечення людини калоприймачами. І ця проблема – одна з найактуальніших для стомованих пацієнтів. Юристи інтернет-ресурсу для стомованих astom.kiev.uaдають рекомендації – що повинен зробити стомований пацієнт, аби безкоштовно отримувати калоприймачі.

Чи може стомований в Україні отримувати калоприймачі за рахунок держави?

Так, може. Але на безкоштовне забезпечення мають право тільки люди, які мають підтверджену  групу інвалідності.

Безкоштовне забезпечення інвалідів в Україні засобами реабілітації гарантовано Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (від 21.03.1991). Цей Закон визначає основи соціальної  захищеності  інвалідів в   Україні  і  гарантує  їм  рівні  з  усіма  іншими  громадянами можливості для  участі  в  економічній,  політичній  і  соціальній сферах життя суспільства, створення  необхідних  умов,  які  дають можливість інвалідам ефективно реалізувати права та свободи людини і   громадянина   та  вести  повноцінний  спосіб  життя  згідно  з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.

У ст.38 цього Закону йдеться: «Інвалідам і дітям-інвалідам надаються безоплатно або на пільгових умовах послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування,  технічні  та інші засоби реабілітації (засоби для пересування,  протезні  вироби,  сурдотехнічні  засоби,   мобільні телефони   для  письмового  спілкування  тощо),  вироби  медичного призначення (індивідуальні пристрої,  протези очей,  зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі  тощо)  на   підставі   індивідуальної   програми реабілітації,  автомобілі  –  за  наявності відповідного медичного висновку».

Тобто, аби стомованому мати право на безкоштовне забезпечення, в першу чергу необхідно отримати групу інвалідності та індивідуальну програму реабілітації. Варто зазначити, що наявність індивідуальної програми реабілітації є обов’язковою, аби стомований мав право на безкоштовне забезпечення калоприймачами. В цій програмі лікар має зробити відмітку, що стомований потребує калоприймачі. Згідно Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» (від 06.10.2005) індивідуальна програма реабілітації інваліда є обов’язковою для виконання. (Розділ V, ст.23).

Коли група інвалідності оформлена, куди потрібно звернутися і де отримати калоприймачі?

Відповідь на це питання нам дає Постанова КМУ «Про затвердження Державної типової програми реабілітації інвалідів»  (від 08.12.2006) в якій чітко розписано, хто є надавачем послуги. Навпроти технічних засобів сечо-/калоприймач зазначено – заклади охорони здоров’я.

Що це означає для стомованого? В першу чергу те, що калоприймачі стомований повинен отримати в ЦПМСД (поліклініка) за місцем проживання. Але є певна процедура, котру повинен пройти стомований.

Порядок даної процедури чітко відображений в Постанові КМУ «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами» (від 03.12.2009). Тобто згідно п.7 даної Постанови інвалід повинен звернутись з заявою встановленого зразка та надати зазначений перелік документів.

Дуже часто стомовані звертаються усно до поліклініки і так само усно отримують відмову. Тому, ключовим моментом є саме письмове звернення. Дуже бажано до вашої заяви додати супровідний лист, в якому поросити надати чітку відповідь – коли я можу отримати калоприймачі. Обов’язково попросити надати письмову відповідь, в термін передбачений законом.

Якщо у вас виникли питання з приводу безкоштовного забезпечення, ви можете звернутись на гарячу лінію для стомованих пацієнтів та отримати вичерпні відповіді.

HL_ukr

HL_ukr2

Всі статті розділу: "Правові питання"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні