Онко портал » Чернігівські онкологи просять уряд і МОЗ дозволити лікувати хворих за сучасними протоколами

Чернігівські онкологи просять уряд і МОЗ дозволити лікувати хворих за сучасними протоколами

27.02.2018

чернгіів2

Керівництво Чернігівського онкодиспансеру зустрілося з місцевими журналістами, щоб розповісти  про ризики, з якими  зіштовхнулися  онкопацієнти,  котрі потребують терапії сучасними вартісними препаратами.

37-річна жителька Ніжина Леся Покрасьон – одна з таких пацієнток. Півроку тому мамі двох дітей   діагностували  агресивний  підтип раку грудей. При такому діагнозі жінці вкрай потрібне тривале лікування  одним з таргетних препаратів, а його  вартість   становить сотні  тисяч гривень.   Шість курсів такої терапії Леся встигла отримати доки ліки були в диспансері,  але попереду –  ще дванадцять. Родина продала  машину і все що можна,  але грошей вистачить щонайбільше  на 2 курси, що буде далі – невідомо.  Частково і їй би могла допомогти місцева влада, та лікарі розводять руками:  кошти на  закупівлю такого препарату були заплановані, але  придбати його не можуть.

Як  відомо,   з нинішнього року державні закупівлі  в охороні здоров’я  проводитимуться за Національним переліком основних лікарських засобів. Наразі до цього переліку внесено 427  препаратів (назв діючих речовин) і держава гарантує  пацієнтам   їх безкоштовне отримання.  Така практика  державного регулювання  закупівель в  сфері охорони здоров’я і використання лише препаратів доказової медицини присутня в більшості країн і , безумовно, є позитивною –  на цьому наголосив головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб.  Водночас лікарі занепокоєні тим, що  до цього переліку не ввійшло  багато препаратів, від яких залежить якість лікування онкохворих і наразі незрозуміло –  яким чином пацієнти  могли б отримати необхідне їм лікування.  І якщо раніше хоч частину витрат  на придбання таких препаратів   брали на себе регіональні бюджети, то   сьогодні вони такої можливості позбавлені.

-Це регламентується законодавчо. Відповідно до постанови  Кабміну №180  ми можемо закупити  ліки поза  Нацпереліком лише у випадку, якщо всіма іншими препаратами з Нацпереліку  наші пацієнти  будуть забезпечені на 100 відсотків , – пояснив  Валерій Зуб. І додав, що наразі  з цього списку  Чернігівський онкодиспансер на 100 відсотків забезпечений лише препаратами для наркозу  та знеболення. Тож, чекати допомоги від місцевої влади наразі пацієнтам не доводиться.

-Це якось  навіть негуманно, адже  є пряме показання  щодо застосування таких таргетних ліків при цьому виду раку, –   констатував завідувач хіміотерапевтичним відділенням  Сергій Матвійчук. – У світі  давно доведено,  що такі  пацієнти повинні лікуватися саме так  і таргетна терапія дає їм шанс пожити.

Препарат для лікування  агресивного раку грудей – не єдиний з тих, які онкологи хотіли б бачити в  Нацпереліку, адже  міжнародні протоколи лікування передбачають використання  сучасних вартісних ліків при різних локалізаціях пухлин.  Придбати їх не під силу жодній українській родині. Якщо забезпечити всіх пацієнтів в такій терапії не в змозі і держава, вона має  зробити хоча б гнучкішою систему закупівель  для  регіонів.

-Як вихід  може бути  поділ Нацпереліку на підгрупи. Приміром, якщо заклад на 100 відсотків забезпечений необхідними  препаратами з підгрупи знеболення, він не  повинен щось  до цього докуповувати. Але якщо онкодиспансер не  має необхідної кількості хіміопрепаратів, йому слід дати право закуповувати на рівні області те, що конче необхідно, – висловив пропозиції чернігівських онкологів Валерій Зуб.  Ці  пропозиції  вони збираються озвучити на  найближчому зібранні Асоціації онкологів, де, сподіваються, буде представник МОЗ.

Всі статті розділу: "Новини"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні