Онко портал » Чи потрібно вакцинуватися тим, хто має діагноз «онко»

Чи потрібно вакцинуватися тим, хто має діагноз «онко»

31.01.2018

23_main

Сьогодні   Україна прокинулася з першим захворюванням  на дифтерію.   Як тут не згадати прогнози багатьох лікарів про  «янідки – кір» і «тортик- дифтерію». Єдиний       спосіб уберегти себе від тяжких наслідків-  щеплення. Але чи можна це робити  онкопацієнтам: тим, хто лікується і тим, хто  уже в ремісії?

З цим запитанням onco.com.ua звернувся до директора Київського центру клінічної імунології  кандидата медичних наук Олега Назара.

Якщо онкопацієнти  проходять курс терапії хіміопрепаратами або кортикостероїдами, щеплення  робити не можна. Це найголовніше протипоказання. Має минути не менше 14 днів з моменту останнього прийому таких ліків, але навіть після 14 днів  рішення про вакцинування слід погодити з клінічним онкологом.

Якщо  людина ввійшла в стійку ремісію і почувається добре, їй   все таки варто вакцинуватися. У цьому випадку вона може   порадитися з дільничним терапевтом  і   уже керуватися загальними правилами вакцинації.  Єдине, що   слід пам’ятати – всім  онкопацієнтам не  можна використовувати «живі» вакцини.

Про переваги вакцинації.   У пацієнтів з ослабленою імунною системою  хвороба  (кір, дифтерія)  не матиме яскравих проявів, але вона  перебігатиме значно важче і може спричинити важчі ускладнення.

 

Всі статті розділу: "Новини"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні