Онко портал » Львівські онкологи:  хіміопрепаратів за 2017-й ще немає,  купити для пацієнтів за  обласні кошти не можемо

Львівські онкологи:  хіміопрепаратів за 2017-й ще немає,  купити для пацієнтів за  обласні кошти не можемо

02.03.2018

Рисунок1

У рамках проекту «Лікуватися неможливо померти. Хто поставить кому?»  відбулася прес-конференція  у Львові. Як повідомив головний лікар Львівського державного онкологічного лікувально-діагностичного центру Ігор Ковальчук  в області   з онкодіагнозом живе понад 67 тисяч людей. Позитивним він назвав те, що відтоді, як  на  Львівщині завдяки підтримці Світового банку стартувала програма і було закуплене сучасне обладнання для  ранньої діагностики раку молочної залози та гінекологічних хвороб, онкопатології таких локалізації частіше стали виявлятися на ранніх стадіях.  А це  значно підвищує ефективність лікування і робить його дешевшим. Але  в переважної більшості пацієнтів все ж хвороба вимагає тривалого , комплексного і вартісного лікування,  де  вагому частку займають хіміопрепарати, часто настільки дорогі, що люди вимушені продавати своє майно.

– Наші препарати є найдорожчими і  наскільки важко  онкологам щодня спілкуватися з пацієнтами, які не мають можливості  оплатити таку вартісну терапію, – поділився головний лікар. –  На превеликий жаль, ми не отримали жодного препарату, на які було виділено  державне фінансування у 2017 році. Такої ситуації за роки, відколи я керую онкоцентром, ще не було. Мало того, що не надходять препарати, закуплені за кошти держбюджету 2017 року, так ми не можемо хоча б частково купити їх для  своїх пацієнтів за рахунок обласних коштів.

Онкологи пояснили :   частина препаратів  для онкохворих закуповується  за списком Національного переліку ліків і  це загальносвітова практика. Ще частина препаратів  закуповується за  цільовими заходами в сфері онкології, але  наразі  препарати, закуплені в 2017 році ще не почали надходити, а  закупівлі 2018 року ще  не відбулися. У цій складній  ситуації  пацієнтам хоча б частково могли допомогти  місцеві бюджети, особливо, коли йдеться про   сучасні  і визначальні для лікування препарати, які через високу вартість не ввійшли до Нацпереліку.  Але  з 1 січня 2018 року почала діяти Постанова Кабінету міністрів за  №180, яка дозволяє  регіональним бюджетам закуповувати  ліки, які не ввійшли до Нацпереліку лише тоді, коли на 100 відсотків буде забезпечено список за Нацпереліком, що практично зробити неможливо. Ось і складається:  держава не може забезпечити, і регіонам не дає, і тоді  « за сучасними  світовими протоколами» пацієнт повинен себе лікувати сам.

Сумну статистику озвучив  заступник головного лікаря  онкоцентру Олег Дуда –  близько 43 відсотків  онкопацієнтів продають своє майно, щоб отримати лікування. Але й цього не завжди вистачає.

– Один препарат може коштувати до 70 тисяч гривень. Його треба приймати, наприклад, 17-18 разів на рік. Я думаю, що без допомоги держави чи місцевої влади  ці пацієнти просто не продовжують лікування, – підсумував завідувач хіміотерапевтичного відділення онкоцентру Ярослав Шпарик.

Всі статті розділу: "Новини"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні