Онко портал » На Хрещатику і в Національному ботанічному саду можна буде безкоштовно обстежити родимки

На Хрещатику і в Національному ботанічному саду можна буде безкоштовно обстежити родимки

17.05.2017

«Перевір свою родимку!» – під таким гаслом  у Всесвітній день боротьби з меланомою у Києві стартує соціально-інформаційна кампанія. 17 травня на Хрещатику, біля Київської міської державної адміністрації, активісти  встановлять палатку,  в якій   можна буде безкоштовно проконсультуватися у лікарів-дерматоонкологів. Акція триватиме від 10 до 18 години.

 

20 травня  безкоштовно обстежити родимки можна буде в Національному ботанічному саду ім. Гришка. Там, у спеціально встановленому наметі, теж консультуватимуть дерматологи. Вони оглянуть всіх бажаючих на наявність небезпечних родимок. Лікарі працюватимуть з 10 по 17 год.

 

Меланома – один з найагресивніших видів онкологічних хвороб. Щорічно в Україні понад 3 000 людей чують цей діагноз. До групи ризику належать люди зі світлою шкірою, світлим волоссям, з веснянками, люди, у яких шкіра швидко згоряє на сонці. Найчастіше на меланому хворіють люди від 60 до 70 років. Частіше хвороба уражає чоловіків аніж жінки. Лікарі пов’язують це з тим, що жінки уважніше ставляться до власного здоров’я і користуються сонцезахисним кремом. У той час, як чоловіки цим нехтують. Діти на меланому хворіють рідко. Але і в Україні такі пацієнти є. Потрібно знати, що сонячні опіки, перенесені в дитячому віці, можуть провокувати меланому або рак шкіри навіть через 20 років. Тому дуже важливо батькам самим користуватися сонцезахисними засобами і з самого дитинства привчати дітей до культури поведінки в теплий період.

 

Лікарі нагадують: потрібно регулярно оглядати свої родимки і пам’ятати про небезпечні ознаки. Якщо родимка має асиметричну форму, нерівномірний окрас або змінила колір, збільшилася в розмірі або у висоту, кровоточить, – необхідно звернутися до лікаря-дерматолога. Меланома, виявлена на ранній стадії, успішно піддається простому хірургічному лікуванню.

 

Всі статті розділу: "Новини"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні