Онко портал » До Міжнародного дня боротьби з лімфомою у Національному інституті раку запалювали свічки на іменинному торті

До Міжнародного дня боротьби з лімфомою у Національному інституті раку запалювали свічки на іменинному торті

15.09.2017

IMG_6720

Це вже  стає традицією – у Міжнародний день боротьби з лімфомою  колишні пацієнти приїздять зустрітися зі своїми лікарями. Цьогоріч вони привезли на зустріч і дітей, яких народили після лікування.  Тому свічки – як символ того, що лікарі  подарували   своїм пацієнтам не лише шанс на життя, а й можливість святкувати дитячі дні народження.

IMG_6827

Лілія Черепанова з Полтавщини дізналася, що хвора на лімфому на 5 місяці вагітності. Онколог, до  якого  звернулася на консультацію, був категоричним –  вагітність перервати! Але, на щастя, молода жінка вирішила проконсультуватися у Національному інституті раку і  рішення лікарів  було зовсім іншим – звісно ж, народжувати. Тепер Ліліному Єгору уже 7 місяців, вона завершила лікування і з нетерпінням чекає найближчого  КТ- обстеження.

IMG_6780

А ось Лепетчук Роман з Рахівщини захворів, коли уже був батьком. Але після успішного лікування вони з дружиною  народили ще двох малюків, адже завжди вважали – родина повинна бути великою. Таких історій сьогодні у  актовій залі інституту раку звучало багато, вони викликали і сльози, і захоплення, а часом і сміх, коли пережиті важкі часи  згадували  з легким гумором.

IMG_6838

Ще кілька років тому подібні історії здавалися б майже фантастичними, але  ж наука рухається вперед, а українські лікарі якимось чином  встигають за новими технологіями.

IMG_6731

-Якщо порівнювати результати лікування онкохворих у нашій країні і в європейських, то  десь відсотків на 20 наші показники все-таки нижчі, –  констатувала під час прес-конференції  директор Національного інституту раку Олена Колесник.- Але якщо говорити про лікування лімфом, то виживаність пацієнтів у  нашому інституті не поступається європейським показникам.

IMG_6842

– Це колосальний прорив в онкології, бо завдяки   ранній діагностиці і сучасним підходам більшість пацієнтів одужують, –  сказала  завідувачка онкогематологічним відділенням інституту Ірина Крячок.-  І для нас, лікарів, це найбільша винагорода  – сказати  пацієнту: «Ви здорова людина»! Ще більша радість, коли, пройшовши через таке випробування, вони  народжують  здорових дітей.

IMG_6917

Наразі в Україні на лімфому  хворіє майже 40 тисяч осіб, щороку  цей діагноз чують понад  3,5 тисячі українців, переважно, люди молодого віку.  Після  проведення хіміотерапії у чоловіків і жінок  страждає репродуктивна система і під загрозою можливість створити повноцінну  родину. До того ж, досить часто лімфому  у жінок виявляють під час вагітності  і ще кілька років тому таким жінкам  рекомендували обов’язкове переривання вагітності.

IMG_6918 На сьогодні  у Національному інституті раку є  досвід  ведення  таких пацієнток до успішних пологів, а також  технології, як зберегти молодим жінкам  і молодим чоловікам можливість після хіміотерапії стати батьками.  За останні роки уже понад 40 молодих пацієнтів  з діагнозом «лімфома»   стали татами і мамами.

IMG_6908

Всі статті розділу: "Публікації"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні