Онко портал » Метод, який назвали проривом 2013, успішно розвивається в Україні

Метод, який назвали проривом 2013, успішно розвивається в Україні

03.02.2014

Українські онкологи активно розвивають імунотерапію раку – метод, який журнал «Science» назвав науковим проривом 2013 року. У лабораторії клінічної імунології Національного інституту раку під керівництвом професора Ю. А. Гриневича розробляються та апробуються методи специфічної імунотерапії онкологічних хворих.

Дендритноклітинна вакцина: лікувальна протипухлинна вакцина на основі так званих дендритних клітин. Це спеціалізовані клітини білої крові, які відбираються у хворого, певним чином обробляються і вводяться повторно пацієнту. Вакцина активує Т-лімфоцити (клітини крові, які відповідальні за імунну відповідь організму). Вони розмножуються та атакують пухлинні клітини. Тобто організм сам починає боротися з пухлиною.

За словами Ю. А. Гриневича , імунотерпія має великі перспективи. Всі основні методи лікування раку (хірургія, хіміотерапія та променева терапія) пригнічують захисні сили організму та погіршують якість життя хворих. Спрямовані вони на усунення самої хвороби, а її причина залишається в організмі і згодом хвороба може повернутися. Подальша доля хворого залежить від захисних функцій організму, а саме імунної системи. Тому, на думку Гриневича, кожен з методів лікування повинен супроводжуватися підвищенням захисних функцій організму й покращенням роботи імунної системи. Аби вона могла розпізнавати та знищувати змінені клітини, які можуть безконтрольно розмножуватися й перетворюватися в пухлину.

У Національному Інституті раку таку імунотерапію успішно застосовують при лікуванні хворих на рак легенів та рак яєчників. У світі на сьогодні позитивні результати застосування ДК-вакцинотерапії  отримали також при лікуванні метастатичної меланоми. До речі, журнал«Science» назвав метод імунотерапіїраку  науковим проривом 2013 року.

Ще один науковий прорив у лікуванні метастатичної меланоми – застосування таргетних препаратів, дія яких ґрунтується на цільовому впливі на молекулярні механізми, пов’язані  з розвитком хвороби. Недарма ж президент Американської асоціації клінічних онкологів  назвав 2011 рік роком меланоми. Причиною цього було схвалення  FDA(Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів МОЗ США)  двох нових таргетних препаратів. Але медики наголошують, що при меланомі така терапія може застосовуватися лише у хворих , які мають мутації гену BRAF( а такі мутації мають понад 50 відсотків хворих). На меланому, клітини якої мають нормальний ген  BRAF,  ця терапія не  діє. Тому перед її призначенням необхідно пройти відповідний діагностичний тест, який дає змогу виявити наявність мутації гену.

Всі статті розділу: "Публікації"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні