Онко портал » Онкохірург, який захворів на рак, вирішив боротися з хворобою публічно

Онкохірург, який захворів на рак, вирішив боротися з хворобою публічно

24.04.2018

хірург2

Російський хірург-онколог Андрій Павленко місяць тому дізнався, що має термальну стадію раку шлунка.  Лікар прийняв  рішення на власному прикладі показати як це – боротися з  важкою хворобою.   На одному з сайтів він веде власний блог, де  описує всі свої дії,  ділиться страхами і переживаннями, а головне –  показує, який шлях має пройти пацієнт з  таким діагнозом. Андрій Павленко  каже, що погодився на такий експеримент, бо вважає, що  найголовніша зброя у боротьбі з раком – інформація.  

«У нас ніхто не слухає простих людей. Мій рак може послужити якимось резонатором, адже я людина, яка вариться в цій системі. Я ніколи не був публічною людиною, і для мене це досить напружено в психологічному плані. Але, мабуть, доведеться таким стати », – зауважує Андрій Павленко. Минулого тижня хірург ще виконував операції в своїй клініці, але через  ускладнення від хіміотерапії, ймовірно, буде змушений максимально скоротити час, що проводить в онкоцентрі.

Слова підтримки колезі написали і українські онкологи. Зокрема,  онкохірург Юрій Кондрацький написав у соцмережах: «Знаю Андрія особисто. Треба бути сильною людиною, аби говорити про свою хворобу відверто. Але це того вартує. Я думаю його публікація допоможе багатьом пацієнтам, підтримає їх, не дасть здатися, навіть у важкій ситуації».

Відповіді хірурга  на запитання, які найчастіше пишуть відвідувачі проекту.

Якщо навіть ви, професіонал, не змогли розпізнати у себе рак на ранній стадії, це означає, що таке неможливо?

– Виявити рак на ранній стадії можливо лише при випадковому або скринінговому обстеженні. Форма раку, яку знайшли у мене, з підслизовим ростом, є найбільш складною для діагностики.

Що змінилося б, якби пухлину знайшли раніше?

– Це майже неймовірно, пухлина не спричиняла   якогось значного дискомфорту. Але якби  знайшли, її можна було б видалити з допомогою невеликого хірургічного втручання.

Чому так часто доводиться чути історії  про рак,   знайдений на пізніх стадіях?

–  Більшість пацієнтів звертаються до лікарів лише тоді, коли відчувають сильний біль. А сильний біль найчастіше пов’язаний з великим розміром пухлини.

Чому все так погано?

–  Тому що немає скринінгу по тих видах раку, смертність від яких набагато вища, аніж у світі. Це рак молочної залози, рак шийки матки і колоректальний рак.  У Фінляндії, Великобританії, Франції є програми по скринінгу цих хвороб. Це означає, що лікарі регулярно обстежують населення  згідно  з добре прорахованими показниками для скринінгу і дають рекомендації. І смертність  по цих видах раку продовжує падати. Якби  у нас такі скринінгові прогарми запровадили, смертність від цих хвороб можна було б знизити на 80, 50 і 20 відсотків відповідно.

Багато клінік пропонують аналізи на онкомаркери. Чи потрібно це робити?

– Запалення, менструація, доброякісні пухлини можуть вплинути на результат аналізу. У такому випадку  онкомаркери примусять вас тільки нервуватися, але реальної інформації не дадуть. Єдиним показанням для аналізу на онкомаркер  є наявність онкохвороби у найближчого родича.

Якщо я боюся, що в мене є рак, що робити?

– До онкодиспансеру йти не потрібно – це точно. Онкологи таких пацієнтів не дивляться. Вони зайняті тими пацієнтами, яким уже поставили діагноз. Краще піти до терапевта, який володіє знаннями про фактори ризику – наприклад, важливо враховувати віковий поріг. Потрібен такий лікар, який точно знає що робити – він не повинен вас посилати на непотрібні обстеження. Наприклад, непотрібно робити томографію всього тіла, щоб виявити пухлину кишки, томографія її не покаже.

Де знайти такого лікаря?

– Щоб знайти хорошого лікаря, не бійтеся ставити запитання. Якщо щось  не зрозуміли – перепитайте. Якщо маєте сумнів – скажіть про це. Інформація  є  найкращою зброєю у боротьбі зі страхом.

 

Стежити за тим, як  триває лікування хірурга можна за адресою: https://cancer.takiedela.ru/

Всі статті розділу: "Публікації"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні