Онко портал » У Національному інституті раку онкоурологам голили вуса

У Національному інституті раку онкоурологам голили вуса

05.12.2017

Перукарі  Чоловічого простору КЛЮЧ приїхали до інституту, аби публічно, перед журналістами, поголити відомих столичних онкологів ті ж  бо увесь листопад відрощували вуса.

2

Це вже  третій рік поспіль   лікарі  НІРу  долучаються до міжнародного проекту Movember –  місяця  інформованості  про рак передміхурової залози.  Нагадаємо:  онкологи відрощують вуса, щоб своїм новим іміджем викликати подив у   інших чоловіків і на їхнє запитання пояснити   роблять це заради того, аби розповісти їм про рак простати.Для України   ця проблема “гаряча”. Як  озвучила під час сьогоднішінього брифінгу директор інституту Олена Колесник  щороку понад 8 тисяч чоловіків чують цей діагноз і так само щороку  понад 3 тисячі пацієнтів  через нього помирають. Порівняно з  США і європейськими країнами ця статистика  вражаюча   там 5-річний рубіж переживають понад 90  відсотків  хворих. Головна причина високої смертності в Україні все у тому ж пізньому зверненні до лікарів, хоча саме ця локалізація  дає  можливість виявити  хворобу на ранній стадії і навіть на стадії передраку.

1

“ Щоб уберегти себе від важких наслідків  раку передміхурової  залози чоловіки, яким за 50,  щороку повинні відвідувати  уролога і здавати спеціальний онкотест аналіз крові на  на PSA,- пояснив  завідувач онкоурологічного відділення НІРу Юрій Вітрук.Насправді, це дуже доступні речі, які зможуть кардинально  змінити  ситуацію з захворюваністю і смертністю”.

3

Проект Movember   14 років тому придумали в Австралії і  ідея піклуватися про чоловіче здоров”я розійшлася світом.  В Україну його “ привіз” Олександр Стаховський, провідний онкоуролог НІРу, який, власне, і став обличчям українського Movember. Кілька років тому він стажувався у Канаді і там вперше став відрощувати, як каже, незручні для нього вуса. Він розповів, що за кордоном завдяки цьому проекту збирають мільйони доларів для   досліджень, пов”язаних з лікуванням раку передміхурової залози. В Україні це поки що інформативний проект, але він набирає обертів.  Цьогоріч, приміром, до нього  уже долучилися онкоурологи  Чернівецького онкодиспансеру. Там за минулий рік  хворобу виявили у 117 пацієнтів.

Всі статті розділу: "Публікації"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні