Онко портал » Як лікувати рак нирки

Як лікувати рак нирки

Як лікувати рак нирки

Хірургічні методи – найефективніші і найпоширеніші у лікуванні раку нирки.

Радикальна нефректомія – видалення нирки, навколониркової жирової тканини, фасції Герота, наднирника і реґіонарних лімфовузлів.

Розширена нефректомія – додаткове видалення пухлини на суміжних органах, якщо вона на них поширилася. У разі значного метастазування  раку нирки, крім нефректомії, обов’язковою є резекція метастаз у інших органах, лімфаденектомія.

Звичайна нефректомія – видалення лише нирки. Нефректомія може здійснюватися як відкритим методом, так і лапароскопічним – останнім часом лікарі віддають первагу малотравматичним операціям, якщо це можливо.

Резекція нирки – проводиться при незначних пухлинах (не більше 3 см в діаметрі). Оскільки у разі резекції нирки ризик рецидиву хвороби підвищується, цей метод намагаються застосовувати у разі локального ураження або у разі неможливості нефректомії (рак єдиної нирки, порушення функції другої нитки тощо).
Артеріальна емболізація також може використовуватися як  паліативний метод або з метою зменшення розміру пухлини перед видаленням нирки. Через невеликий розріз шкіри (зазвичай на стегні) в ниркову миску проводиться катетер, через який подається спеціальний матеріал, який закупорює просвіт судини. В результаті цього приплив крові до нирки блокується, що запобігає надходженню до пухлини кисню і поживних речовин, необхідних для її зростання.
Ад’ювантна терапія 
У якості додаткових методів лікування (а у неоперабельних хворих вони стають основними) використовують консервативні методи: імунотерапія, хіміотерапія, таргетна терапія.

Імунотерапія призначається з метою стимуляції протипухлинного імунітету при поширеному рецидивному раку нирки. Зазвичай, застосовують монотерапію інтерлейкіном-2 або альфа-інтерфероном, а також комбіновану імунотерапію цими препаратами, що майже у 20% випадків сприяє регресії пухлини, а приблизно у 6% вдається досягти тривалої і повної ремісії. Ефективність імунотерапії залежить від гітотипу раку.

Таргетна терапія блокує ріст ендотелію судин пухлини, що порушує її кровопостачання і ріст. Імунотерапія і таргетна терапія можуть призначатися  до і після нефректомії та резекції  метастазів.

Хіміотерапія. Цей метод базується на на використанні спеціальних хіміопрепаратів, які зупиняють ріст пухлини. Препарати вводять внутрішньовенно, внутрішньом’язово або перорально. Ліки, надходячи в системний кровотік, можуть досягати ракових клітин по всьому організму, в тому числі і метастази. Це так звана системна хіміотерапія. Іноді препарати можуть вводитися безпосередньо в орган. Такий вид лікування називається регіонарною хіміотерапією. Спосіб хіміотерапії залежить від типу та стадії злоякісного процесу і, як самостійний метод, практично не застосовується (хіба що у разі неоперабельності хворого)

Променева терапіяЯк самостійний метод при раку нирки також не застосовується,  ця терапія спроможна лише призупинпити подальше прогресування процессу, зменшити біль, запобігти патологічним переломам кісток тощо. Тому застосовується лише при метастазах у інші органи. Метод базується на використанні випромінювання, яке вбиває ракові клітини або призупиняє їх ріст і розмноження. Існує два види променевої терапії. Зовнішня – використовує джерело випромінювання, що знаходиться за межами тіла пацієнта. І внутрішньотканнина променева терапія, коли радіоактивні речовини доставляються безпосередньо до пухлини за допомогою спеціальних голок або катетерів. Вибір методу опромінення залежить від виду та стадії раку нирки.

Всі статті розділу: "Рак нирки"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні