Онко портал » Як лікувати рак печінки

Як лікувати рак печінки

Як лікувати рак печінки

Тактика лікування раку печінки залежить від розмірів і гістологічної форми пухлини,  її розташування і загального стану пацієнта. Ранні стадії захворювання вважаються потенційно повністю виліковними. Основні методи лікування зводяться до хірургічного втручання, радіо- і хіміотерапії.

Хірургічний метод. Можливі різні варіанти хірургічного методу.

1. Гемігепатектомія. Це хірургічна операція видалення анатомічно відокремленої половини печінки.

2. Сегментарна резекція. Видалення одного чи кількох сегментів печінки з урахуванням  її структури.

3. Гепатектомія   з трансплантацією печінки. Повне видалення органу з заміною його на донорський.

Оскільки хвороба перебігає приховано,  лише у 10-15% хворих можна розглядати варіанти хірургічних втручань. Трансплантація є одним з найнадійніших методів лікування, але вона можлива, якщо  розмір пухлини не перевищує 5 см. Якщо пухлина більша, перед оперативним втручанням проводять хіміоемболізацію (цілеспрямований вплив хіміопрепарату на пухлину). Після трансплантацій печінки 5-річне виживання спостерігається у понад 70% пацієнтів. Операцій з трансплантації печінки в США виконують щороку близько 200 тисяч, в Україні поки що одиниці, але досвід проведення таких операцій уже є.

Доведено, що резекцію печінки доцільно здійснювати при вторинних пухлинах,  спричинених метастазуванням колоректального раку чи пухлини Вільмса. 5-річне виживання в таких випадках спостерігається в 20-45% пацієнтів. А ось при метастазуванні в печінку раку шлунка, легень, підшлункової і молочної залоз результати значно гірші.

Хіміотерапія. Є кілька різновидів:

– системна хіміотерапія (внутрішньовенне введення). Ефективність оцінють в 20%;

–  регіонарна інтраартеріальна хіміотерапія. У таких випадках через катетор препарати підводяться безпосередньо до печінкової артерії. Ефективність такої хіміотерапії становить до 50%;

– хіміоемболізація. За допомогою рентгеноендоваскулярної технології досягається суперселективне інтраартеріальне підведення катетера з хіміопрепаратом  до ураженого сегмента, після чого  просвіт печінкової артерії  перекривається і  в ураженій ділянці розвивається асептичний некроз.  Ефективність методу оцінюється в 16-55%.

Променева терапія. Застосовується для прицільного впливу на пухлину, а також в поєднанні з хіміотерапією та наступним  оперативним втручанням.

Руйнування пухлин з допомогою інших методів:

  1. Внутрішньотуморальна ін’єкція 95% етилового спирту. Показана, якщо розмір пухлини не перевищує 5 см. Речовина вводиться черезшкірно,   це можна робити під контролем УЗД і на операційному столі. Щоправда, цей метод має протипоказання:  низький протромбіновий індекс та низьке число тромбоцитів. Метод є досить ефективним: некроз пухлин спостерігається в 70-80% випадків.
  2. Кріодеструкція за допомогою спеціального кріозонда. Вплив та руйнування пухлин низькими температурами.
  3. Руйнування пухлин з допомогою високих частот, високих температур та з допомогою лазера.

Є кілька факторів, які впливають на прогноз лікування. Насамперед, це число, розміри і локалізація новоутворень в печінці. Якщо пухлина солітарна (одна), розміром до 5 см, п’ятирічне виживання може становити до 50%. Несприятливими факторами є  вік понад 50 років, швидкий розвиток хвороби, високий рівень АФП, гіпокальціємія, збільшення тривалості протромбінового часу, цироз печінки.

Всі статті розділу: "Рак печінки"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні