Онко портал » Як лікувати

Як лікувати

Як лікувати

Зазвичай, основне лікування при меланомі – операція. Мета операції – прибрати клітини пухлини з організму. При меланомі застосовуються різні види операцій, але два основних із них – широке висічення та лімфодисекція.

Широке висіченняОперація, під час якої видаляють всю пухлину меланоми разом із нормальними на вигляд тканинами, що її оточують. Нормальні на вигляд тканини називаються хірургічними краями. Розмір хірургічних країв вимірюється в сантиметрах і в більшості випадків залежить від товщини пухлини. Залежно від розміру хірургічних країв і розташування меланоми, широке висічення може бути проведене з використанням місцевої анестезії, що вводиться у ділянку для її знеболення перед операцією. Коли прибираються більші краї або коли широке розсічення поєднується з операцією з видалення лімфатичних вузлів, зазвичай, потрібна загальна анестезія.

 ЛімфодисекціяОперація по видаленню деяких чи всіх лімфатичних вузлів, що знаходяться біля пухлини.  Це можуть бути вузли на шиї, під пахвами або в паху. Лікар проводить лімфодисекцію, якщо аналізи показують, що клітини пухлини поширились у ці лімфовузли. Операція проводиться під загальним наркозом.

 Медикаментозне лікування. Для лікування меланоми застосовують різні способи, такі як хіміотерапія, імунотерапія, вакцинація й таргетна терапія. Коли медикаменти призначають для лікування меланоми на певній невеликій ділянці тіла, це називається локальне чи місцеве лікування. Коли медикаменти призначають для лікування меланоми по всьому тілу, це називається системне лікування або системна терапія. Лікарі використовують системне лікування, щоб прибрати клітини пухлини, які могли поширитись у віддалені місця від місця первинної локалізації пухлини.

ХіміотерапіяПрепарати, що застосовуються при хіміотерапії, вбивають усі клітини, що швидко ростуть, як хворі, так і здорові. Різні типи ліків при хіміотерапії вбивають клітини пухлини по-різному, тому, зазвичай, використовують комбіновану схему, що передбачає комбінування двох і більше препаратів.

Хіміотерапія при меланомі може бути як системною, так і локальною. При системному лікуванні ліки виписуються як таблетки для ковтання чи як рідина для введення у вену. Введені у такий спосіб ліки поширюються по всьому організму. При локальному лікуванні медикаменти вводять у вигляді ін’єкцій у кінцівку (руку чи ногу) так, щоб це не впливало на інші частини тіла.

Хіміотерапія проводиться циклами, де дні лікування чергуються з днями відпочинку. Тривалість циклів залежить від того, які ліки застосовуються. Зазвичай цикли тривають 14, 21 або 28 днів, що дає організму можливість відновитись перед наступним лікуванням.

 Імунотерапія. Це лікування, що підвищує активність імунної системи. Таким чином імунотерапевтичні ліки покращують здатність тіл знаходити та руйнувати ракові клітини. Імунотерапія може використовуватись як адьювантне лікування після операції. Або вона може бути використана як основне лікування для більш поширеної меланоми, яку не можна прибрати хірургічно.

 Таргетна терапія. Ліки таргетної терапії розроблені, щоб протидіяти виключно клітинам, які мають певні характеристики.

Радіаційна або променева терапія. Використовуються іонізуючі промені, щоб вбити клітини пухлини. Промені пошкоджують клітинні функції створення та контролю інших клітин. Це або вбиває ракові клітини, або зупиняє утворення нових. При меланомі опромінення часто відбувається за допомогою зовнішнього апарату. Цей метод називається ДТЛ – дистанційна променева терапія.

Променева терапія майже ніколи не застосовується для лікування первинної пухлини меланоми. Проте вона може використовуватись після операції, щоб вбити клітини пухлини, що могли залишитись. Радіаційна терапія також може використовуватись для лікування рецедиву меланоми.

 Абляційна терапія. Лікування, що використовується для знищення пухлини, тканини чи органу. Процес лікування відбувається за допомогою  СО2-лазеру на основі газу, безбарвного світлого променю, що використовується як хірургічний ніж. Лазер проходить через поверхню шкіри, щоб вбити клітини пухлини, досягаючи глибоких шарів. Абляційна терапія не застосовується для лікування первинних пухлин меланоми, але може бути застосована для лікування сателітів або транзитних метастазів.

Застосування методів нетрадиційної та альтернативної медицини не рекомендується, адже їх ефективність не була доведена.

Всі статті розділу: "Меланома"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні