Онко портал » Як лікувати рак яєчників

Як лікувати рак яєчників

Як лікувати рак яєчників

У лікуванні раку яєчників класично прийнята наступна тактика: хірургічне втручання + хіміотерапія. При цьому саме хірургічне втручаннямає провідне значення.

Мета операції – максимально  видалити пухлинну массу  з організму або зменшити кількість її осередків. Щоб це зробити, пухлина часто  видаляється разом з іншими органами та тканинами, на які могли поширитись клітини пухлини.

Є багато видів хірургічного втручання при діагнозі «рак яєчників». Тип операції, що буде призначений, залежить від того, наскільки поширились  клітини пухлини  та чи хочете ви потім мати змогу народжувати дітей.

Хірургічне втручання при раку яєчників зазвичай проводиться за допомогою лапаротомії.Лапаратомія – це вертикальний розріз вздовж черевної порожнини: від пупка до тазових кісток. Це дозволяє лікарю побачити пухлину та інші органи.

Коли видаляються обидва яєчники та обидві маткові труби, це називається білатеральна сальпінгоофоріектомія. Коли видаляється лише один яєчник та прикріплена до нього маткова труба, це називається одностороння сальпінгоофоріектомія. Це вид операції зі збереженням фертильності, бо після такої операції лишається можливість мати дітей, якщо  у вас ще не було менопаузи.

Гістеректомія – це операція з видалення матки. Операція з видалення усієї матки через хірургічний розріз у животі називається повна абдомінальна гістеректомія. Вона проводиться разом з операцією по видаленню обох яєчників та обох маткових труб. Після таких операцій можливість мати дітей відсутня.

Перед операцією вас попросять припинити харчуватись, пити та приймати деякі медикаменти на короткий термін часу. Усі ці операції проводяться під загальною анестезією. Може пройти кілька тижнів перед тим, як ви зможете поновити свою звичайну активність. Час повного відновлення залежить від ступеню хірургії та є індивідуальним для кожної людини.

Тип та масштаб операції, яку ви будете мати та процедура визначення стадії залежить від того, наскільки, за даними обстеження, поширилася пухлина.

Побічні ефекти хірургічного втручання

Побічні ефекти від операції залежать від типу операції та від того, чи була у вас природна менопауза. Якщо у вас її ще не було, операція, при якій видаляються обидва яєчника, викличе хірургічну менопаузу.

Після настання природної чи хірургічної менопаузи ви не зможете завагітніти. Симптоми менопаузи:

– припливи;

– перепади настрою;

– проблеми з концентрацією уваги;

– сухість піхви;

– нічна пітливість;

– біль у місці операції;

– набряки ніг;

– труднощі з сечовипусканням;

–  запор.

Хіміотерапія

На всіх стадіях раку яєчників після хірургічного втручання призначається хіміотерапія. Пацієнтки приймають препарати, які знищують  клітини пухлини, які могли залишитися в організмі після оперативного втручання. Препарати приймаються перорально, шляхом ін’єкції або вводяться безпосередньо в черевну порожнину  (внутрішньоочеревинна хіміотерапія).

Побічні ефекти хіміотерапії

Побічні ефекти від хіміотерапії залежать від виду ліків, їх кількості, тривалості лікування, способу прийому ліків та від пацієнта. Загальні побічні ефекти включають:

– втрату апетиту;

– нудоту і блювання;

– виразки у ротовій порожнині;

– випадіння волосся;

– втому;

– підвищений ризик інфекції;

– кровотечі або синці;

– невропатію;

– анемію.

Певні комбінації хіміотерапії мають різні, а іноді і серйозніші побічні ефекти.

Якщо вас турбують які-небудь з перерахованих вище побічних еффектів, повідомте про це свого лікаря. Він порадить вам як можна  їх попередити або зменшити їх вираженість.

Всі статті розділу: "Рак яєчників"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні