Онко портал » Як лікувати рак горла (гортані)

Як лікувати рак горла (гортані)

Як лікувати рак горла (гортані)

Лікування ракугорла (гортані)  залежитьвід стадії захворювання, віку та загального стану пацієнта. Воно є  комплексним і включаєхірургічне лікування (операцію), радіотерапію (опромінення пухлини) і  хіміотерапію.

Хірургічне лікування раку горла (гортані) – це операція, під час якої видаляється пухлина, частина гортані, де розташована пухлина, або вся гортань. Обсяг операції залежить від стадії хвороби:

– тотальна (повна) ларингектомія, коли  видаляється вся гортань;

– парціальна (часткова) ларингектомія, коли  видаляється лише частина гортані з розміщеною у ній пухлиною;

– кордектомія – коли видаляється одна чи обидві голосові зв’язки.

Після видалення голосових зв’язок людина втрачає можливість говорити. Однак є 3 основних шляхи для відновлення звукової  мови після видалення голосових складок.

Це, зокрема, стравохідна мова, електрогортань і трахеостравохідна фістула. Стравохідна мова включає навчання людини видавати звуки за допомогою стравоходу і не  вимагає додаткових операцій або пристроїв. Електрогортань –це спеціальний прилад, який видає механічні, штучні звуки мови під час прикладання апарату до передньої поверхні шиї. Трахеостравохідна  фістула – це спеціальний клапан, який встановлюється під час операції між трахеєю і стравоходом. Клапан приводиться у коливання з повітрям під час видиху та утворює  звуки.

У деяких випадках, під час операції лікар встановлює трахеостому – додатковий отвір на передній частині шиї, через який повітря надходить у легені. Як правило, трахеостома встановлюється тимчасово (на період відновлення після операції), але у деяких випадках і на все життя.

Радіотерапія застосовується як самостійний метод лікування раку горла (гортані) та у поєднанні з хірургічним або медикаментозним лікуванням. Радіотерапія являє собою опромінення пухлини рентгенівськими променями, які вбивають ракові клітини. Зазвичай променева терапія при раку горла (гортані) триває від 5 до 8 тижнів.

Хіміотерапія передбачає застосування одного або декількох препаратів, які вбивають ракові клітини та перешкоджають їх поширенню по клітинах. Хіміотерапія, як правило, використовується в поєднанні з іншими методами лікування (хірургічним або радіаційним).

Всі статті розділу: "Рак горла"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні