Онко портал » Як перестати їсти тістечка і полюбити селеру та курячу грудинку?

Як перестати їсти тістечка і полюбити селеру та курячу грудинку?

f_8147572961456232136

Що має статися з людиною, аби вона відмовилася від апетитних страв і замінила їх здоровою та корисною їжею? І взагалі – чи можливо це?

Світлана Броннікова, психотерапевт
«Відповідь дуже проста – ніяк. Продавці дієт, планів «правильного харчування» і чарівних баночок з «замінниками їжі» намагаються переконати нас, що їжа це лише поповнення дефіциту енергії в організмі. Іншими словами, з деякими зусиллями людина здатна харчуватися чим завгодно, лише б це «що завгодно» давало достатню кількість сил.
Насправді це неправда, що науці відомо досить давно. У їжі присутній досить великий елемент гедонізму, іншими словами, ми їмо не тільки для того, аби вижити, а й заради насолоди смаками, заради того, аби наші органи чуття – нюх, зір, дотик, смак – пережили певні відчуття. Ці відчуття нам необхідні для того, аби отримати повноцінне насичення. Перші спостереження з цього приводу були зроблені ще в 60-ті роки минулого століття, і згодом результати цих спостережень стали називатися теорією сенсорно-специфічного насичення. Відповідно до цієї теорії, якщо у вас виникає (біологічно обумовлена) потреба в певному типі продукту, але ви з міркувань «корисності» намагаєтеся замінити його іншим продуктом, шанси переїсти багаторазово зростають – ви будете відчувати потребу продовжувати їсти несмачну заміну «в пошуку» потрібних відчуттів. «Давайте відкусимо ще, – шепоче організм. – Раптом наступний шматок містить те, що нам потрібно!»Тому, якщо хочеться стейк і мигдальний кекс, а ви намагаєтеся жувати селеру і курячу грудинку, на вас з високою ймовірністю очікує невтішний результат у вигляді харчового «зриву» – нападу переїдання – в найближчому майбутньому. Вихід можна знайти, якщо почати практикувати інтуїтивне і/або усвідомлене харчування».
Анна Яловега, психотерапевт
«Смачна, складна, улюблена їжа, дійсно необхідна нам усім. Заборони та обмеження смакових відчуттів неминуче закінчуються «харчовими зривами». Харчова поведінка поступово набуває обмежувальний характер, «все або нічого». Нормальна харчова поведінка відрізняється достатньою різноманітністю страв і смаків за вигідної їх комбінації з точки зору ситності, енергетичної цінності і об’ємів (смак не обговорюється, він обов’язковий). Організм, в нормі, сам знає, що, коли і скільки він хоче. Деякі щасливчики їдять смачно і ситно і залишаються стрункими, вони просто не перестали «чути» себе. Все складніше, коли це чуття втрачено через розлад харчової поведінки. Його можна нормалізувати через усвідомленість і уважне, шанобливе ставлення до своїх потреб. Але і курячу грудинку з селерою можна приготувати ду-у-у-же смачно!»
Джерело: www.psychologies.ru

Всі статті розділу: "Харчування"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні