Онко портал » Як змінюються підходи до лікування раку грудей?

Як змінюються підходи до лікування раку грудей?

f_4584831101474882757

Завідувач хірургічним відділенням Київського міського клінічного онкоцентру Микола Анікусько:

Хірургічне лікування
Останніми роками все актуальнішими стають органозберігаючі операції. Але потрібно пам’ятати, що вони показані тільки жінкам з ранніми – першою і другою – стадіями захворювання. Доведено, що у порівнянні з мастектомію, тобто повним видаленням грудей, такі операції не поступаються в ефективності. Хоча на сьогодні немає даних, що органозберігаючі операції перевершують мастектомію в безрецидивній виживаності. Я б навіть сказав, що ймовірність розвитку рецидиву все ж трохи більше, але зовсім трохи, десь на 2-3 відсотки. Органозберігаюча операція більш щадна, немає дисфігурації, немає порушення симетрії тіла, пацієнтки швидше відновлюються, соціально адаптуються і повертаються до звичайного життя, але така операція вимагає більш тривалого лікування. Одним із найважливіших напрямків органозберігаючих операцій у випадку раку молочної залози є онкопластика – медична технологія, яка дозволяє провести операцію з чудовим естетичним результатом. Відомий американський пластичний хірург Скот Спірс назвав онкопластику таргетною хірургією молочної залози.
Променева терапія
 Застосування комп’ютерної техніки зробило променеву терапію високоточним видом лікування. Променева терапія підводиться до пухлинного вогнища з граничною точністю, дозволяючи уникнути опромінення здорових, не уражених пухлиною тканин. Дозволяє проводити опромінення більш ефективно і в коротші терміни. Використовуються нові джерела променевої енергії, які також мінімально впливають на здорові тканини. Для цього були створені лінійні прискорювачі, вони стоять і в нашому міському онкологічному центрі. Хоча є і більш унікальні установки, наприклад, апарати для інтраопераційного опромінення, що дозволяють проводити курс опромінення за один сеанс одночасно з операцією, опромінюючи краї рани прилеглої до видаленої пухлини, установки з використанням спеціальних голок, балонів.
Хіміотерапія
Крім класичної хіміотерапії розвивається новий напрямок – використовуючи імуногістохімічні методики, вчені навчилися досліджувати молекулярний портрет пухлини. Для того, щоб знати, на який механізм в клітині потрібно впливати, щоб зупинити пухлинний процес. Так виникла таргетна або цільова терапія, що дозволяє впливати на саму причину захворювання, впливати на ті чинники, які провокують зростання пухлини. Я вважаю, що в цьому напрямку було дві революції. Перша, це поява препарату для лікування гормонозалежних пухлин, який блокує рецептори естрогену і не дає пухлинним клітинам розмножуватися. І друге – це поява препаратів для лікування так званих HER-2 позитивних пухлин грудей. Причому, цей тип раку є одним із найагресивніших, несприятливих, але поява досить ефективних лікарських засобів, таргетних препаратів, підштовхнуло медичну спільноту відносити цей тип раку вже до сприятливого типу. До речі, відповідно до протоколів лікування таргетні препарати застосовують спільно з хіміотерапією. Але вже були проведені дослідження, коли для лікування HER- 2 позитивних пухлин застосовували два і більше таргетних препарати без хіміотерапії і отримали багатообіцяючий ефект, що дає надію в майбутньому обходитися без хіміотерапії.

Всі статті розділу: "Топ питання"








Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”




Перевірити наявність ліків


Популярні