Онко портал » Які ускладнення можливі при таргетній терапії раку грудей?

Які ускладнення можливі при таргетній терапії раку грудей?

f_2538514091470823841

Які ускладнення можливі при таргетній терапії раку грудей?

Ольга  Пономарьова, хіміотерапевт (м.Київ)

Власна токсичність трастузумабу мінімальна, але якщо він застосовується з доксорубіцином, то  може активувати його кардіотоксичну дію.  Якщо таргетний препарат вводиться в монотерапевтичному режимі після завершення хіміотерапевтичного циклу, самостійна токсичність мінімальна. Але і в таких випадках ми рекомендуємо більш наполегливий моніторинг функції серцево-судинної системи.

Власне, чи багатьом  пацієнткамперед початком лікування призначали ехокардіографію? Зараз це стає вонкології вже правилом і воно є важливим. Введення доксорубіцину (а він, зазвичай, вводиться з іншим протипухлинним агентом – препаратом циклофосфамід) індукує кумулятивну міокардіодистрофію. Йдеться  не про такі явища, як інфаркти або гострі судинні недостатності, а про зниження скорочувальної активності міокарда. І кожне наступне введення цього препарату поглиблює кардіотиксичну дію.

Тому ми рекомендуємо  регулярно моніторити скорочувальну функцію міокарда за допомогою ехокардіографії. Під час лікування необхідно після кожного 4-5 курсу хімії повторювати ехокардіографію з визначенням фракцій викиду лівого шлуночка. Але навіть якщо лікування завершено, не забувайте, що токсичний ефект ще реалізується, ось тому моніторинг здатності міокарда дуже важливо продовжувати і після завершення хіміотерапевтичної частини лікувальної програми. Як мінімум, раз на півроку необхідно зв’язуватися з кардіологом і обов’язково проходити ехокардіографію.

Слід зазначити, що переважна більшість пацієнток, які проходять  через таке лікування, цього побічного ефекту можуть і не відчути, бо кумулятивна міокардіодистрофія виникає при досягненні дози препарату в 550 мг на метр квадратний поверхні тіла. Це більше, ніж доводиться отримувати жінкам, які завершують радикальну програму лікування з приводу пухлини раку грудей.

У своїй практиці я нечасто бачила суттєве зниження скорочувальної здатності міокарда, але все ж, підкреслюю, що таке ускладнення можливе.

Всі статті розділу: "Топ питання"
Руслана Холохоренко
04.03.2017 Руслана Холохоренко

Самое сложное испытание

Євгенія Гінзбург
17.02.2017 Євгенія Гінзбург

Реабилитация. Есть ли у вас план?

Ангеліна Шостак
17.01.2017 Ангеліна Шостак

Советы от “бывалой”
Перевірити наявність ліків


Популярні